Ahmeti: Debati për shqipen është shterur

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur për TV21 gjatë hyrjes në Kuvendin e Maqedonisë për të marrë pjesë në seancën për Ligjin për gjuhët, shkruan Telegrafi Maqedoni.

”Seanca është thirrë, rendi i ditës është caktu dhe debati është shterrë” tha Ahmeti.

Në pyetjen se a ka informacione për takimin mes kryeministrit Zaev dhe Hristijan Mickoski-t, Ahmeti u përgjigj shkurt, ”nuk jam interesu”.

Përndryshe, nga ora 13:00 do të fillojë debati në Kuvend për Ligjin për gjuhët.