Ципрас разговарал со Мајк Пенс за спорот со името

Грцкиот премиер Алексис Ципрас денеска имаше телефонски разговор со американскиот потпретседател Мајк Пенс за случувањата на Балканот, а пред се за преговорите околу името, сооптшија од  Кабинетот на грчкиот премиер.