(ФОТО) Страшна несреќа кај Скопјанка, автомобил превртен на кров

Страшна несреќа се случи вечерва во скопската населба Аеродром на булеварот пред трговскиот Скопјанка.

Автомобилот се превтел на кров, а според неофицијални информации во него бил само возачот кој со брза помош е префрлен на Ургентен центар.

Полиција е на терен и врши увид за несреќата.

 

ФОТО: Независен весник