(ФОТО) Пожар во скопскиот ноќен клуб „Станица 26“

Денеска попладнево изби пожар во централното градско подрачје во Скопје, во близина на трговскиот центар „Рамстор“ и комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Граѓаните јавуваат дека од објект на улицата „Јордан Мијалков“ во центарот на Скопје, каде што е сместен ноќниот клуб „Станица 26“, се гледа како излегува чад.

Повеќе информации се очекуваат за подоцна.