Увид на местото на несреќата, сообраќајот во прекин

На автопатот Скопје – Тетово од изутрината се врши увид на местото на сниќешната сообраќајна несреќа во која живото го загубија 14 лица. Поради увидот во прекин е и сообраќајот на овој патен правец од 10:30 часот.

Несреќата се случи меѓу Карпалак и Ласкарци вчера околу 17 часот. Загинаа 14 лица, а 37 се повредени, од кои седум се во тешка здравствена состојба. Автобусот на Дурмо турс сообраќал на релација Скопје-Гостивар.