(ВИДЕО) Уапсен Митко Чавков за насилствата во Собранието

Утрово е уапсен е Митко Чавков, поранешен директор на Бирото за јавна безбедност во МВР.

Се очекува Чавков да биде донесен во Кривичниот суд пред судија за претходна постапка.

Причина за неговото апсење се насилставта во Собранието на 27 април.

Чавков се товари дека не давал наредба полицијата да ги спречи инцидентите на време.