Таткото на девојчето што се удави во Вардар ќе ја тужи актерката Ирена Ристиќ

Фејсал Меџити, таткото на тинејџерката која се удави во водите Вардар во Гостивар бегајќи од куче, најави тужба против актерката Ирена Ристиќ која изминатиов викенд на својот Фејсбук профил објавила дека тинејџерката била убиена од својот татко.

Како мотив во незјиниот пост ја навела трагичната љубовна врска, бидејќи се заљубила во друго момче, а била ветено за момче од Турција.

-Јас сум таткото на удавеното девојче. Апелирам до сите да не го коментираат овој случај да остават институциите кои се надлежни, рече Меџити.

Тој повика на разбирање кај новинарите да не прават сензации од овој случај, бидејќи болката од загубата во семејството сé уште е силна.

Од полицијата велат дека нема нови моменти во истрагата и не е точно оти таткото на девојчето бил приведен и притворен проади сомневање дека ја убил ќерка си.