Со пиштол одземал лекови од аптека во Охрид


Во аптека на улица „Македонски просветители“ во Охрид било пријавено дека околу 12:30 часот, лицето Р.Ч. (27) од Охрид извршил разбојништво и со закана со пиштол од вработената одзел лекови.

Р.Ч. е лишен од слобода и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.