Силна експлозија одекна во Анкара

Силна експлозија одекна вечерва во турскиот главен град Анкара, тврдат очевидци.

Според нив, експлозијата се случила во квартот Чукурамбар.

Кон местото на инцидентот се упатени возила на итна медицинска помош