Работник паднал од објект и починал

Ш.Б.(52) од Скопје, вработен во фирма-изведувач, вчера додека работел на објект во изградба, паднал и починал.

Како што соопшти МВР, несреќата се случила на улицата „Лондонска“ во Скопје, а ја пријавила утрото службата на Итна медицинска помош.

По наредба на јавен обвинител, телото е дадено на обдукција. Се работи на расчистување на случајот.