Пронајдени мртви четворицата исчезнати на грчкиот остров Крит

Во автомобилот кој бил повлечен од надојдената река, претпладнево беа пронајдени телата на четворицата исчезнати на грчкиот остров Крит, по речиси 35 часа потрага.
– Во коритото на реката Геропотамис во општина Ираклио на Крит, беа пронајдени во нивниот автомобил, четворицата исчезнати и во тек е нивно извлекување, соопштуваат од грчката противпожарна служба.
Во потрагата беа вклучени и нуркачи, а возилото било откриено во дел што бил покриен со трски, кал и вода.
Според локалните медиуми од островот, во автомобилот се наоѓала млада брачна двојка, сестрата на сопругата и нивната мајка, а во саботата по полноќ се враќале од свадба.
Поради лошите временски услови и поројниот дожд реката покрај патот била надојдена и веројатно го повлекла возилото.