Млад прилепчанец пронајден мртов на улица

Дваесет и седумгодишен прилепчанец е пронајден мртов на улица синоќа околу 20:50 часот.

Полицијата денеска соопшти дека 27-годишниот Ј.Р е пронајден на улицата „Бистра планина“ во Прилеп.

Извршен е увид на местото, а по наредба на јавен обвинител над телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.