Кузмановски нападнат по мечот со Еурофарм

Ракометарот на Металург, Филип Кузмановски бил нападнат синоќа по завршувањето на ракометниот натпревар помеѓу тимот од Автокоманда и Еурофарм.

Инцидентот го потврдија од МВР од каде информираат дека 23 – годишниот скопјанец со иницијали А.Б. го извршил нападот, кога ракометарот излегувал од соблекувалната.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, соопштија од МВР