Каменуван воз на релација Велес-Скопје, нема повредени

 Непознати лица вчера изутрина каменувале воз којшто сообраќал на релација Велес – Скопје. Повредени нема.

Како што соопшти МВР, инцидентот се случил во 07:05 часот при влез во Железничка станица Скопје, при што било скршено едно прозорско стакло.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.