Жена во Аеродром нападната од куче скитник

Скопјанка се здобила со скршеница на рака, при пад на тротоар откако била нападната и бутната од куче-скитник.

Како што соопштија од МВР, вчера во Полициската станица Аеродром Л.Е.(52) пријавила дека истиот ден околу 14 часот додека шетала на булеварот „АСНОМ“ била нападната и бутната од страна на куче-скитник и при падот се здобила со повреда, скршеница во пределот на десната рака. 

Потоа побарала лекарска помош во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде од страна на лекар била константирана тешка телесна повреда.