Детали од убиството на Рузвелтова

Едно лице е убиено ноќеска половина час по полноќ на ул. „Франклин Рузвелт“ во центарот на Скопје кога непознати сторители од возило во движење пукале во возило „сеат алтеа“ во кое се наоѓал убиениот.

Според извори од истрагата, убиен е 44-годишниот Н.А. кој починал од тешки повреди на самото место, а други двајца сопатници во возилото „сеат алтеа“ Ф.Е (1999) и А.П. (1969) со амбулантни возила биле пренесени во Ургентниот центар во комплексот-клиники „Мајка Тереза“.