Во несреќата загина и син на пратеник

Во трагичната автобуска несреќа која се случи попладнево на патот од Скопје кон Тетово, загина и Јовица Трпевски кој е син на пратеникот Благојче Трпевски од редовите на СДСМ, објави порталот Нова ТВ.

Во Институтот за судска медицина се идентификуваат лицата што починаа во тешката сообраќајка кај Карпалак.