Возило удрило во столб под старата стоковна „Мост“, нема повредени

Возило марка БМВ вечерва удрило во метален столб под старата стоковна куќа „Мост“ во Скопје. Засега нема пријавено повредени, изјавија од МВР.

Поради тоа дел од сообраќајот се пренасочува, но се очекува за кратко време да биде нормализиран, велат од МВР.