Викторија Бекам со ѕвездена роденденска забава: Влезе со патерици, ја напушти на грбот на Дејвид


Скршената нога не ја забави Викторија Бекам за нејзиниот 50-ти роденден.

Модната дизајнерка, која се повреди уште во февруари додека вежбаше според зборовите на нејзиниот сопруг Дејвид Бекам на социјалните мрежи, на забавата во Лондон влегла со две патерици.

Медицинските помагала таа ги спои со стилизирана  тоалета во боја на нане, со лабави бранови.

Бекам изгледаше сериозно додека влегуваше на забавата, но роденденот исполнет со ѕвезди се покажа како жива афера.

Мелани Браун

Врвот на вечерта беше импровизираното обединување на сите пет Spice Girls, Ема Бантон (Baby Spice), Melanie Brown (Scary Spice), Geri Halliwell (Ginger Spice), Melanie Chisholm (Sporty Spice) и Бекам (Posh Spice).Заедно групата го испеа својот хит „Стоп“, комплетиран со танцовите потези од музичкото видео.

Ема Бантон и Мел Си

Дејвид објави видео од моментот на својот Инстаграм, вклучувајќи го и тој како пее заедно, пишувајќи во натписот „Мислам, ајде“.

Бекам повторно го објави видеото на нејзиниот сопруг на сопствениот Инстаграм и сподели групна фотографија со девојките.

Гери Халивел

 

“Најдобриот подарок за повторно обединување!! Ви благодарам на сите мои пријатели и семејството што прославивте со мене. Бакнежи!” напиша таа во натписот.

Таа, исто така, сподели неколку дополнителни објави по повод нејзиниот роденден, вклучително и семејна фотографија со нејзиниот сопруг и децата, Бруклин, Ромео, Круз и Харпер.

„Едвај чекам да прославам со моите пријатели и семејството! Многу ве сакам сите“, напиша таа во описот.

На забавата присуствуваа и Том Круз, Ева Лонгорија и Салма Хаек со нејзиниот сопруг Франсоа-Анри Пино.

На крајот на ноќта, Бекам беше фотографиран како ја напушта забавата, ги фрла патериците и Дејвид ја носи на грб.

Гордон Ремзи со сопругата

“Мислам дека никогаш не сум се чувствувала толку сакана како минатата ноќ. Ви благодарам на сите што дојдовте од блиску и толку далеку!! X”, напиша Бекам во друга објава, споделувајќи фотографии со нејзините познати пријатели, вклучувајќи ги Лонгорија и Гордон Ремзи.

Марк Ентони со сопругата
Џејсон Статем со сопругата