(FOTO) Talat Xhaferi publikon dokumentet e nënshkruar për “shqipen”

Në rrjetet sociale kryeparlamentari Talat Xhaferi para pak çastesh ka shpërndarë fotografi me dokumentin që përmban nënshkrimin e tij me ligjin për përdorimin e gjuhëve.
Ligj që gjatë tërë seancës plenare shkaktoi reagime mjaft të ashpëra nga opozita maqedonase në krye me VMRO – DPMNE-në, më saktësisht më tepër prej ish-liderit të tyre dhe ish-kryeministrit Nikolla Gruevski i cili në një moment ishte sy më sy me Talat Xhaferin.