Регистрирани 114 нови случаи со корона во Словенија

 

Во СЛовенија во последните 24 часа регистриани се 114 нови случаи со корона вирус, а тестирани се 3.070 луѓе.

Повеќето новозаразени се на возраст од 35 и 44 години, а вирусот е потврден и кај едно дете помало до четири години.

Почина едно лице, а од почетокот на епидемијата 141, соопшти Владата, пренесе СТА.