Moti sot në Maqedoni

Moti sot do të parashikohet të jetë me vranësira, gjatë ditës pritet të ketë reshje të dobëta lokale shiu, dhe frymë në pjesën jugperendimore të vendit.

Temperatura maksimale e ditës do të jetë 17 gradë celsius, ndërsa temperatura minimale e ditës do të sillen prej 3 deri në 6 gradë celsius./Gazeta e Pavarur