Уште еден земјотрес почувствуван во Скопје


Откако утрово скопјани ги разбуди земјотрес со магнитуда од 2,6 степени по Рихтеровата скала во 08. 03 часот, уште еден земјотрес беше почувствуван во 15,24 часот.

Јачината на вториот земјотрес беше со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала.