Скопјанец најден мртов во својата викендица на Попова Шапка


Седумдесет и четиригодишен скопјанец е пронајден мртов во неговата викендичка на Попова Шапка.

Телото на починатиот С.П. е пронајдено вчера околу 20:50 часот.

Полицијата денеска соопшти дека е направен увид на местото на настанот, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.