Пренасочен сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп

Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп се пренасочува поради отстранување на тешко моторно возило кај клучката Дебреште, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози.

Снег со слаб интинзитет изутринава провејуваше на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот