Зошто кралицата Ранија е модна икона- еве што облече на свадбата на синот


Аман- Кралицата Ранија од Јордан, мајката на младоженецот, принцот Хусеин кој се ожени со Раџва Ал Саиф на прекрасна церемонија во палатата Захран, на свадбата со 1700 високи гости од цел свет , го привлекуваше вниманието со убавината и врвниот стил. Облече две неверојатни тоалети за да го прослави спојувањето на нејзиниот син и неговата долгогодишна девојка. За церемонијата, нејзиното височество носеше црна тоалета на Диор од колекцијата AW22 Couture.

Меѓу високите гости и Џил Бајден со ќерката Ешли

 

Фустанот се одликуваше со долго здолниште во линија што беше совршено скромно за церемонијата, но исто така беше соодветно за да покаже повеќе од нејзината фигура. Шик изгледот беше речиси целосно црн, но вклучуваше деликатни златни детали околу зглобовите, вратот и на грбот.

 

На обожавателите им се допадна овој изглед на кралицата – спој на традицијата и на модерното и многумина се огласија на социјалните мрежи за да ја надополнат.

„Ми се допаѓа што Ранија носи модерни парчиња кои сè уште имаат некоја сличност со потрадиционалните облеки на нејзината култура, без разлика дали се тоа во боја, силуета или украси. Оваа тоалета на Диор е прекрасна и изгледа неверојатно во неа. Изгледа дека Ранија сака да се истакнува, но на скромен начин“, рече еден фан.

“Кралицата Ранија изгледа прекрасно како и секогаш! Сакајте ги деталите од задниот дел. Не ми пречи црното, различните култури очигледно имаат различни традиции и мислам дека таа не сака фокусот да биде на неа на овој ден”, рекол друг обожавател .

Други беа помалку сигурни дека ќе носи црно на свадба, но сепак уживаа во изгледот. „Не знам свадбени практики во Јордан, но црното сепак, беше полн погодок“, рече еден обожавател.

За вториот изглед на кралицата, Ранија носеше фустан во златна и беж боја од Elie Saab SS23 Couture Collection. Овој изглед беше совршено надополнет со црвен појас за да ја означи нејзината кралска положба, шантичка во неутрална нјуд боја и  дијамантска дијадема.

Кралицата Ранија со снаата

Изгледаше дека Ели Сааб е омилениот дизајнер на денот бидејќи многу други луѓе на оваа свадба носеа фустани направени од дизајнерот – вклучувајќи ја и невестата! Меѓу другите гости кои го носеа брендот беше и принцезата од Велс. Фустанот Ели Сааб на Кејт Мидлтон ги воодушеви кралските обожаватели на јорданската кралска венчавка бидејќи Кетрин исто така ја покажа својата способност да го закова скромниот гламур носејќи два неверојатно стилски фустани со долги ракави до подот.