Златни „Ајфони“ со гравирано име добија фудбалерите на Ливерпул

Англија– Фудбалерите на Ливерпул добија позлатени телефони „ iPhone X“ во чест на освојувањето на Лигата на шампионите.

Секој од телефоните е персонализиран со печатено презиме и број на играчот.

Според „Дејли мејл“ цената на еден ваков телефон е околу четири илјади евра.

Во финалето на Лигата на шампионите на почетокот на месецот, Ливерпул го победи Тотенхем со резултат 2:0.