Жена го нападнала малолетниот син на една скопјанка


Фото: Б. Грданоски

Скопјанка пријавила во полицијата дека во Ѓорче Петров, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од 54-годишната Х.Р. од Скопје, по претходно недоразбирање.

МВР соопшти дека по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.