Земјотрес во Турција


Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди источна Турција.

Земјотресот е регистриран на 29 километри североисточно од Синџик во провинцијата Адијаман.

Земјотресот е регистриран на длабочина од девет километри.