Зара Тиндал, внуката на кралицата Елизабета Втора бремена со трето дете

Англија– Зара Тиндал, внуката на кралицата Елизабета Втора го чека своето трето дете, откри денес нејзиниот сопруг Мајк Тиндал.

Додека се појавуваше на објавите The Good, The Bad & The Rugby, поранешниот капитен на рагби во Англија, 42, им рече на своите домаќини: „Помина добра недела за мене, минатата недела имаше мало скенирање – третиот Tindall на патот“.

Зара (39) и Мајк се веќе родители на ќерките Миа Грејс (6) и Лена Елизабет (2).

“Не сме сигурни што да правиме”, рече Мајк на подкастот. “Овој пат би сакал момче. Имам две девојки. Би сакал момче, но ќе го сакам без оглед, дали е тоа момче или девојче, но те молам биди момче! “

Додека Мајк ја сподели возбудливата најава за бебето со светот, тој допрва ќе ја пренесува веста за нов брат или сестра на своите ќерки.

„Сè уште не и’ кажавме на Миа само затоа што знаевме дека ќе им каже на сите на училиште “, сподели Мајк.„ Ќе и ’кажеме сега кога поминавме низ скенирањето. Да, секако, ќе и кажеме “.

Тој продолжи: „Мислам дека таа ќе биде среќна за тоа. Таа бараше друга сестра или брат, па се надеваме дека ја исполнивме таа улога за неа. Таа сега сака нешто поразлично. Лена расте – сега има две и пол години. Таа сака со некој помлад да си игра“.