Запленети 300 килограми канабис во мртовечки сандак

Колумбиската полиција заплени 300 килограми канабис во мртовечки сандак во подрачјето Сантандер.

Како што објави Би Би Си, полицијата ја пребарала мртовечницата во која се наоѓале два сандака, каде што е пронајдена дрогата.

Во полициската акција бил притворен еден маж.