Заев за Беља: „Тропа глупости“ откако дозна дека ќе биде сменет

Премиерот, Зоран Заев денеска ја искорментира одлуката економскиот директор на Клиниката за Гинекологија Ваљон Беља да биде сменет од министерот Венко Филипче.

„Тој е меѓу оние директори кои беа дел од дебатата за промени. Откако дозна дека ќе биде сменет, тргна по тој пат. Не се плашиме што тој ќе каже, но тој тропа глупости, и ние нема да дозволиме некој да си игра играчки со институциите“, рече Заев.