Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали и секој да одговара за своите постапки

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил.

– Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки. Граѓаните заслужија правда, напиша Заев на својот Фејсбук профил по објавувањето на снимките во италијанскиот весник „Ла Верита“ во кој се прикажани и се слушаат разговори на лица осомничени или обвинети во предметите „Рекет“ и „Империја“.