Новиот Џејмс Бонд ќе се знае 2022, вели продуцентката Броколи

САД- Продуцентите Барбара Броколи и Мајкл Г. Вилсон, долгогодишните чувари на легендарниот шпион, рекоа дека за наследникот на Даниел Крег нема да се разговара до 2022 година.

Во денешното интервју за Би-Би-Си Радио 4 , продуцентите од Еон продукција, беа прашани дали одлучиле кој би можел да го замени 007 на Крег кој го играше Бонд 15 години.

„О Боже, не“, рече Броколи. „Воопшто не размислуваме за тоа. Сакаме Даниел да го прослави своето време. Следната година ќе почнеме да размислуваме за иднината “.

 „Тој беше толку голем Бонд. Тоа се големи чевли за пополнување. Не можам ниту [мислам дали е тоа возможно “, изјави Вилсон.

Главните фаворити на обложувалницата Вилијам Хил за следниот таен агент 007 во моментов се Том Харди, Реџе-Жан Пејџ, Џејмс Нортон, Лук Еванс, Идрис Елба и Хенри Кавил.

Претходно, Броколи изјави за новинската агенција на Обединетото Кралство, дека Бонд нема да го игра жена. „Џејмс Бонд е машки лик. Се надевам дека ќе има многу, многу филмови снимени со жени, за жени, од жени, за жени.

„Мислам дека не треба да земеме машки лик и жената да го прикаже. Така да, го гледам како машко. И јас би сакала Даниел да продолжи засекогаш “, рече Броколи.

„Имаме многу, многу среќа што го натеравме да ја игра оваа улога“, рече таа за Крег. „Можевме да видиме дека тој не сакаше да го стори тоа, бидејќи знаеше дека тоа ќе го промени неговиот живот. Тоа го промени неговиот живот, но тоа не го промени. Она што тој ни овозможи да го направиме со франшизата е навистина да го истражиме емотивниот живот на Бонд и да навлеземе во личноста и комплексноста и конфликтите што се случуваат во ликот на Бонд “.

Претходно оваа година, Еон за Variety изјави дека е „посветен на продолжување на снимањето филмови за Џејмс Бонд за светската кино публика“ и покрај преземањето на MGM од Амазон за 8,45 милијарди долари.

Вилсон го опиша новиот, 25 филм за Бонд  „No Time to Die,” , која ќе ја има својата светска премиера во лондонскиот Ројал Алберт Хол утре (28 септември) како „одличен филм, многу акции, многу акробации, егзотични локации и многу емотивна, во основата љубовна приказна “. Филмот ќе се прикажува во македонските кина на 7 октомври.