За 50. роденден: Хајди Клум позираше за „Вог“ без градник


Хајди Клум гордо го покажува своето тело додека се приближува до својот 50-ти роденден.

49-годишната манекенка позираше без градник за насловната страница на јубилејниот четиригодишен број на Vogue Грција.

Клум, која беше прогласена за „почесен гостин“, снимаше во проѕирен горен дел во боја на шампањ со здолниште и со коса, ставена зад ушите.

Снимањето на насловната страница доаѓа само неколку месеци пред 50-тиот роденден на Клум.

Зборувајќи за еволуцијата на индустријата за моделирање, Клум рече: „Ми се допаѓа што сега има повеќе разновидност во манекенството. Во тоа време, сите модели изгледаа слично, имаа иста висина, исто слабо тело, исто коса.”

Таа продолжи: „Денес се застапени многу различни типови. Лично, ми се допаѓа што имам работа како модел и во овие зрели години“.

Во друг изглед, Клум позираше со рацете на колковите во дводелна јакна во нјуд боја на Клои и краток комплет.

И нејзината ќерка, 18-годишната ќерка Лени, од врската со Флавио Бриаторе, тргна по стапките на славната мајка и позираше топлес на ризична фотографија.

За време на празниците минатата година, Хајди и Лени позираа заедно за рекламна кампања за брендот за долна облека Intimissimi, што предизвика контроверзии.