Воз удри во автомобил кај скопско Кондово, полесно повреден возачот

Фото: Алсат М

Воз удри во автомобил „ситроен“ утрово кај  скопското село Кондово, при што полесно е повреден возачот на автомобилот, потврдија за МИА од МЖ-Инфраструктура.

Несреќата се случила кога автомобилот поминувал преку пругите и од ударот е речиси уништен.