Вооружен грабеж на банка во Илинден


Ограбена банка во скопската населба Илинден. Според првичните информации одземена е голема сума на пари, а осомничениот бил маскиран и вооружен.

Во настанот нема повредени лица. Идентитетот на ограбувачот е непознат, а според очевидци тој со парите избегал во непознат правец.

Во моментов полицијата врши увид, а официјални информации за настанот од МВР се очекуваат во текот на денот.