Војвотка на стилот: Меган Маркл е највлијателна модна личност во 2019

САД- Војвотката од Сасекс Меган Маркл (38) е прогласена за највлијателна модна личност за 2019 година, според онлајн пребарувањето за мода.

2. Тимоти Шаламе

Базирано на онлајн резултатите за пребарување, поранешната актерка, а сега сопруга на принцот Хари е најпребарувана на платформата како влијателна модна икона.

3. Зендаја

Страницата на онлајн купување Lyst, ги колектирала пребарувањата на 104 милиони купувачи, базирани на тоа „чиј професионален стил бил најпребаруван при продажба, вести и спомнување на социјалните мрежи во последите 12 месеци“.

4. Били Елиш

Lyst открил дека, во просек, изборот на Меган донел до зголемување од 216 проценти во пребарувањето на фустани и слично.

5. Карди Б

Втор на листата е младиот актер Тимоти Шаламе. Меѓу првите 10 се и Зендаја, Били Елиш, Карди Б, Лиза Блекпинк, Кајли Џенер, Лизо, Хари Стајлс и Били Портер.

6. Лиза Блекпинк

Лани, Маркл имаше најбаран стил на Гугл. Ја фалат, ја кудат, го почитува или го крши кралскиот протокол, дома, во странство, на гала настани, на патувања, и ги наоѓаат модните фалинки, членовите на нејзиниот кабинет даваат масовни оставки, а таа, самоуверена, под рака го држи принцот Хари, најблиска е на кралицата Елизабета Втора, и стана мајка.

7. КајлиЏенер

Ангел и ѓавол, модна икона или успешен плагијатор на стиловите на Кејт Мидлтон и принцезата Дајана, јавноста е во дилема. 2020 ќе покаже.

8. Лизо
9. Хари Стајлс
10. Били Портер