Војник застрела други војници на аеродром во Русија

 

Воен службениј денеска пукал во три лица на воен аеродром во близина на рускиот град Волоњеж, по што се забарикадира.

Тој почнал да пука со пушка која ја зел од еден офицер, пренесе Тасс.

Како што се наведува, едно од застреланите лица преживеало и е во префрлено во болница во критична состојба.

Воениот аеродром Балтимор е во склоп на воена авио академија и повеќе од седум години се обновува.

Аеродромот е направен да ги прима сите типови модерни авиони, како воени така и цивилни.