(Во живо) Заедничка прес-конференција на Заев и Ципрас

Грчкиот премиер Алексис Ципрас изутринава пристигна во Скопје, што е прва официјална посета на Северна Македонија на некој грчки премиер.

По средбата на Ципрас со неговиот домаќин премиерот Зоран Заев, двајцата даваат изјави.

Проследете ја во живо прес-конференцијата на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас.

Во живо: Заедничка прес-конференција со премиерот на Грција, Алексис Ципрас

Posted by Zoran Zaev on Вторник, 02 април 2019