(Во живо) Прес на министерот за економија Крешник Бектеши

Денеска, вторник со почеток во 11 часот, прес-конференција ќе одржи министерот за економија Крешник Бектеши.

На вчерашната прес-конференција Бектеши рече дека очекува до крајот на неделава да биде готов четвртиот сет на мерки за помош на граѓаните и стопанството.

– Со новиот сет на мерки ќе бидат таргетирани најпогодените сектори, но и граѓаните кои имаат најмногу потреба со цел за заеднички да ја пребродиме корона кризата, истакна министерот за економија Крешник Бектеши.

Проследете ја во живо: