(Во живо) Прес на министерот Филипче, откако бројката на заболени се искачи на 31

Фото: Б. Грданоски

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска, во 19 часот, ќе одржи прес-конференција, откако беа регистрирани уште пет случаи на заболени со Ковид-19, од кои двајца доктори и две медицински сестри од Дебар, град во кризна состојба веќе неколку дена.