(Во живо) Прес на министерот Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче денеска во 14.30 часот ќе одржи прес-конференција на која ќе ги објасни последните податоци во врска со пандемијата од корона вирус.

Тој денеска, во утринска емисија најави дека утре ќе се знае дали ќе има олабавување на мерките, односно дали ќе се укине полицискиот час, кој секојдневно почнува во 19 часот и завршува во 5 часот наутро.

Проследете ја прес-конференцијата во живо: