(Во живо) Прес на Царовска, Бектеши, Ангеловска и Бежоска

Проследете ја прес-конференцијата на вицепремиерката задолжена за економски прашања и за координација со економските ресори, Мила Царовска, министерот за економија, Крешник Бектеши, министерката за финансии Нина Ангеловска и гувернерката на Народната банка на Република Северна Македонија, Анита Ангеловска-Бежоска, денеска од 10 часот.