(Видео) Прес-конференција на вицепремиерот Фатмир Битиќи

Денеска со почеток во 11:00 часот, заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, ќе одржи прес-конференција.

Тема на онлајн прес-конференцијата е Предлог-буџетот за 2021 година.