(Во живо) Прес-конференција на министерот Филипче

Проследете ја во живо прес-конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче.

Синоќа, немало нови случаи каои се испитуваат за корона вирус, но утрово еден патник кој на 7 март дошол од Германија со покачена температура се јавил за тестирање. Во текот на неколку часа ќе има резултати.

Филипче информира дека назначена е нова директорка на Клиниката за дерматовенерологија.

Разгледани се и нови дополнителни мерки.