(Видео) Обраќања на Неговото блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан и претседателот Пендаровски

Неговото блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан, во сослужение со своите собраќа од Светиот Синод на МПЦ-ОА, кој чиноначалствуваше со Божествена архијерејска литургија, ќе се обрати на денешната главна и централна прослава на великиот јубилеј 1000 години од основањето на Бигорскиот манастир.

Се очекува освен архиепископот г. г. Стефан, да се обрати и покровителот на прославата, претседателот на државата Стево Пендаровски.

🔴ВО ЖИВО | Одбележување на 1000-годишнината од основањето на Бигорски Манастир Св. Јован Крстител

🔴ВО ЖИВО | Одбележување на 1000-годишнината од основањето на Бигорски Манастир Св. Јован Крстител

Posted by Stevo Pendarovski on Недела, 18 октомври 2020