(Видео) Изјава на Христијан Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, ќе одржи прес-конференција,  во 12 часот и 30 минути, прва негова по завршување на изборите.

Вчеравечер тој не се појави пред партиското седиште, а пред присутните два пати се обрати секретарот на партијата, Игор Јанушев.

Јанушев на последната прес-конференција порача дека епилогот од изборите сѐ уште е неизвесен и дека ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за состав на новата влада.

Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Posted by MИА.mk on Четврток, 16 јули 2020