Во Србија сè полошо: повеќе од 1.500 новозаразени

 

Според најновите податоци, во Србија во последните 24 часа забележани се 1.545 нови случаи со корона вирус.

Починаа пет пациенти.

Тестирани се 11.004 лица. На респиратори се 47 пациенти.

Вчера кај нашиот северен сосед имаше регистрирано 1.384 новозаразени.