Во Србија речиси 8.000 новозаразени, починаа 57 пациенти

 

Според последните податоци во Србија во 24 часа регистрирани се 7.818 нови случаи со корона вирус, а 57 лица починаа.

На респиратор се 289 пациенти.

Во последното деноноќие тестирани се 20.514 примероци.